Kuchnie marzeń

Meble do kuchni

Kuchnia to niezbyt przyjazne dla mebli środowisko. Codziennie są narażone na kontakt z wodą, nadmierne ogrzewania czy różnego rodzaju środki chemiczne, a nawet zostawiające trwały ślad przyprawy. Dlatego też wiemy, że kuchenne meble muszą być zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż te w pozostałych pomieszczeniach. Nasze dotychczasowe realizacje właśnie takie są – trwałe i solidne, a przy tym funkcjonalne i estetyczne.

Kuchnia, podobnie, jak inne pomieszczenia, musi być zagospodarowana zgodnie z życzeniem klienta. Jedni dużo gotują, więc zależy im, żeby korzystanie z kuchenki było wygodne i przyjemne, innym zależy bardziej na wspólnym spożywaniu posiłków, dlatego też marzą o dużym stole, a jeszcze inni nie lubią zmywać, więc dla nich obowiązkowym sprzętem kuchennym będzie zmywarka. Wiemy o tym bardzo dobrze i dlatego zawsze przed wykonaniem projektu, wraz z klientem dokonujemy analizy jego potrzeb, upodobań oraz możliwości (przestrzennej) jego kuchni.

Tworzymy zarówno kuchnie klasyczne, jak i te bardziej nowoczesne. Nie boimy się wyzwań i jesteśmy otwarci na propozycje klientów (jeśli tylko są one technicznie możliwe). Mamy doświadczenie w tworzeniu mebli minimalistycznych, modernistycznych, angielskich itd. Wierzymy, że tylko klient wie, czego naprawdę mu potrzeba i staramy się to zrealizować.

W kuchni, podobnie jak w łazience, najważniejsza jest czystość i higiena. Nikt chyba nie wyobraża sobie, ze można by przygotować posiłek na brudnym stole albo kroić warzywa na zabrudzonym blacie. Dlatego też, materiały, z których wykonujemy kuchenne meble są proste w utrzymaniu. Są odporne na zachlapania, a ich powłoka sprawia, że brud nie wnika do środka i znika po przetarciu ich zwykłą ściereczką. Dzięki temu domownicy poświęcają mniej czasu na sprzątanie, a mogą go poświęcić np. na wspólne spożywanie posiłków.

Wiemy, że w wielu domach oraz mieszkaniach nie ma osobnego salonu, dlatego też to właśnie kuchnia jest miejscem na jedzenie, długie rozmowy i picie kawy. Musi być więc odpowiednio wyposażona. Najważniejszy w tym wypadku jest stół oraz krzesła, na których domownicy zasiadają, by zjeść wspólny obiad. W domach naszych klientów stół bardzo często stanowi centralne miejsce kuchni (a nawet całego domu) i to wokół niego ustawione są wszelkie szafki oraz sprzęty kuchenne.

Oczywiście, kuchnia nie może funkcjonować bez sprzętu AGD. Standardowo jest to kuchenka, lodówka i piekarnik, ale coraz częściej także zmywarka, mikrofalówka czy robot kuchenny. Dzięki indywidualnej zabudowie możemy wszystko zaprojektować w taki sposób, by wymienione sprzęty stanowiły integralną część kuchni. Dosyć częstym rozwiązaniem jest „schowanie” zmywarki i piekarnika pod blatem,. Na którym możemy kroić warzywa, co pozwala nam podwójnie wykorzystać przestrzeń. Na takim blacie może stanąć również mikrofalówka lub robot kuchenny, zwalniając tym samym miejsce w szafkach, np. w tych pod zlewem.

Na widocznych poniżej zdjęciach, można znaleźć nasze dotychczasowe realizacje.
zobacz marzenia naszych klientów